Вечерта в Лига на нациите предложи зрелищни сблъсъци и много голове.

Най-сериозен интерес предизвика световният шампион Франция, който спечели по неособено лек начин домакинството си на Австрия, предвождана от Ралф Рангник. "Петлите" победиха Вундертима с 2:0, като точни за тях бяха Килиан Мбапе в 56-ата минута и Оливие Жиру в 65-ата.

Особено зрелищен беше голът на звездата на ПСЖ, който на скорост размина трима австрийци, преди да прати топката в мрежата. Със спечелените три точки французите се изкачиха на трета позиция в Група А5 с 5 пункта.

Австрия е на дъното с 4, докато на върха е вицешампионът от последния Мондиал - Хърватия.

Балканците не допуснаха изненада в другия двубой от групата и победиха Дания с 2:1. Резултатът откри Борна Соса в 49-та минута. Кристиан Ериксен изравни мача с фамозен гол в 77-та минута. Само две минути по-късно обаче дойде ново попадение на "шахматистите", а то бе дело на влезлия от пейката Ловро Маер.

"Ватрените" са с 10 точки, следвани от Дания.

В друг очакван със сериозен интерес двубой Нидерландия постигна победа с 2:0 над Полша във Варшава в сблъсъка между двата тима в група 4 на дивизия "А" в Лигата на нациите. Това бе изключително важен успех за "лалетата", с който те до голяма степен си гарантираха спечелването на групата. Коди Гакпо в 14-тата и Стивън Бергвайн в 60-ата минута донесоха успеха на гостите.

Така Нидерландия записа много важна победа, с която събра актив от 13 точки и до голяма степен си гарантира първото място в крайното класиране. "Лалетата" водят с 3 точки пред втория Белгия, като двата тима имат пряк сблъсък в последния кръг. Нидерландия обаче спечели първия мач в Брюксел с 4:1 и белгийците ще трябва да направят малко чудо, за да изместят своя съперник от челната позиция. Полша пък остава на 3-ото място с 4 точки и ще го брани в последния кръг срещу Уелс, който е на дъното с 1.

Getty Images

Безспорно най-голямата изненада за вечерта пък дойде от Истанбул. Там Люксембург завърши наравно 3:3 с Турция в мач от петия кръг на група 1 в Лига С на Лигата на нациите.