Месец, след като Аржентина отпразнува своята първа световна титла от времето на великия Марадона, всеки се пита дали щастието няма да посети и любимият на Дон Диего Неапол, където феновете чакат своята футболна мечта също от 1986-а.

Именно тогава неаполитанците за последно спечелиха Скудетото, а след днешната незабравима вечер, в която Ювентус бе разбит с 5:1 на стадион "Диего Марадона", всеки в града се пита дали футболният ренесанс на Неапол няма да настъпи тази пролет.

Наполи изигра изключително силен мач, при това в критичен момент. Преди днешната среща разликата между двата тима бе седем точки, а Ювентус бе в силна серия и не бе допускал гол още от средата на октомври.

ВИДЕО ОТ РАЗГРОМА ВИЖТЕ ТУК >>>

Поражение можеше и да завърже битката за титлата, но Наполи не позволи това да се случи. Голяма нощ, пет гола във вратата на най-омразния враг и 10 точки преднина в битката за титлата. Да, до края на сезона има още 20 мача, но ако Наполи продължи да играе по този страхотен начин, едва ли ще има кой да противодейства.

Няма да е пресилено да се каже, че представянето тази вечер бе не само едно от най-силните за сезона, но и най-силните изобщо в историята на тима. Наполи вкара 5 на Юве за първи път от 33 години насам, а пък "бианконерите" инкасираха пет във вратата си в какъвто и да е мач, в който и да е турнир, от 1993-а насам.

Снимка: Getty images

Ювентус не бе допускал гол в Серия "А" в осем поредни мача и всеки смяташе, че отличната защита ще е силният коз на "бианконерите" и тази вечер.

Нищо подобно, защото още в 14-ата минута Виктор Осимен се разписа с глава, а Наполи имаше тотален контрол над мача и не спираше да натиска.

Да, Анхел Ди Мария уцели гредата и можеше да изравни, но това положение бе по-скоро плод на случайност, защото малко по-късно грузинската звезда на домакините - Хвича Кварацхелия вкара за 2:0.

Но Наполи се пропука в края на първата част. Анхел Ди Мария намали, а за минута Юве имаше още два шанса, с които като нищо можеше да изравни, макар това да бе противно на логиката от показаното на терена.

През втората част обаче нямаше никакво съмнение кой зслужава победата, нямаше и никакви шансове Ювентус да се надява на каквото и да е.

Наполи изигра едно брилянтно полувреме, в което вкара три гола и оформи една от най-великите победи в своята история.

Националът на Косово - Амир Рахмани, се разписа за 3:1 в 55-ата минута, а десет по-късно Виктор Осимен сложи точка на спора с втория си гол в мача, който означаваше 4:1 за Наполи.

Но това не бе всичко, защото гол вкара и северномакедонският национал Елиф Елмас, който тотално отприщи лудите празненства на "Диего Марадона", който стана свидетел на една от най-великите си вечери.