Един от най-необяснимите и невероятни рекорди в съвременния футбол вече е история, след като Байерн загуби с 1:2 у дома от Байер Леверкузен в Бундеслигата.

Оставяме настрана, че това бе трето поражение на колоса от Мюнхен за едва 13 кръга в първенството през сезона. Дори не става дума за факта, че Байерн сензационно е четвърти в началото на декември.

Голът за домакините бе отбелязан от Томас Мюлер, който изравни в 34-ата минута. Гостите бяха повели с попадение на Леон Бейли, а пак той вкара победно почти веднага след изравняването - в 36-ата минута, и донесе победата на Леверкузен.

Мюлер реализира своя 111-и шампионатен гол за Байерн в 12-ия си сезон като играч на клуба.

Това е първи случай, в който той вкарва, а баварците губят! Изумителната статистика е, че в 87 двубоя, в които дойдоха предишните му 110 гола, никога не е имало поражение за тима на Томас - 82 победи и 5 ремита!

След мача на Мюлер едва ли му е било до това, но днес германските медии отбелязват, че един от най-знаменитите рекорди в модерния футбол е паднал.

РБ Лайпциг води с 27 т., а Борусия (Мьонхенгладбах) е втори с 25 т., които днес могат да станат 28 при победа над Фрайбург у дома.

Трети е Шалке със същия актив (25), а едва тогава идва Байерн с 24.

Следващите пет отбора в класирането на Бундеслигата са събрани само в 4 т. (20-24).