Левски победи Верея с 4:3 в Стара Загора в последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

"Сините" направиха десетки пропуски срещу слабия съперник, но това не попречи на старозагорци да вкарат първите си три гола в пролетния дял на шампионата.

Хората на Георги Дерменджиев все пак вкараха четири попадения, въпреки няколко много добри намеси на стража Генадий Ганев. Двa от головете за столичани бяха от дузпа, а тримата нападатели - Серджиу Буш, Станислав Костов и Валери Божинов, вкараха по един. Разписа се и Давиде Мариани.

Верея вкара три гола с точно толкова точни удари, което повдига въпрос за нивото на защитата на техния съперник.

Срещата запаочна силно за гостите и те бързо се настаниха в половината на своите домакини, като затегнаха обръча пред наказателното поле.

След няколко пропуска Левски стигна до откриващия гол в 27-та минута. Съдията Георги Иванов отсъди дузпа за нарушение на Бедри Рюстемов, който събори Серджиу Буш в на ъгъла на наказателното. Мариани хладнокръвно се разписа за 1:0.

Верея обаче изненадващо изравни само две минути по-късно. След центриране от дясно Нуно Рейш отклони топката с глава и тя се оказа трудна за спасяване от вратаря Николай Михайлов. Автогол и 1:1.

Гостите не се стреснаха от развоя и отново поведоха в 33-та минута. След няколко нескопосани отигравания от двата отбора топката стигна до Буш, който с удар по земя направи 2:1.

Подобен бе и случаят в 37-та минута, когато Станислав Костов също се разписа, въпреки че в хода на първото полувреме бе направил няколко пропуска.

Втората част също започна с натиск на Левски и Буш удари греда. Верея обаче удари с първия си удар към вратата. Французинът Нгеятала Лола с презицен удар преодоля Михайлов, за да направи 2:3.

В 66-та минута гол на Костов правилно бе отменен заради засада. Точно тогава нападателят бе заменен от Валери Божинов.

Три минути след това Левски получи втора дузпа, след като Шота Гвазава игра с ръка. Играчът на Верея бе изгонен с втори жълт картон, а туко що влезлият Божинов се разписа от бялата точка - 4:2.

В продължението на срещата Денислав Станчев след изпълнение на ъглов удар вкара третия гол за старозагорци и оформи крайния резултат.

Така Левски поне временно задмина ЦСКА за втората позиция в шампионата с 54 точки и по-добър актив в преките двубои. Верея остава последен с шест точки.