Верея бе близо до първата си победа в родния шампионат през сезона след домакинско 2:2 срещу Локомотив (Пловдив) в 17-ия кръг.

Старозагорци изиграха силен двубой и на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да задържат аванса си. Пропуски в края ги лишиха от така чаканите 3 точки.

Поведоха след гол на бившия играч на "смърфовете" Дино Мартинович. Ален Озболт изравни за гостите в 28-а минута, но само три по-късно Здравко Илиев даде нов аванс на старозагорци. Бившият играч на Берое и ЦСКА получи и приза за играч на мача.

През втората част с попадение на Димитър Илиев в 73-а минута пловдивчани оформиха крайния резултат.

Така заеха осма позиция в шампионата с актив от 22 точки. Верея е последен с пет.