Челси вече е с едни гърди напред спрямо Уест Хем и Ливърпул в битката за класиране в Шампионската лига. “Сините” еднолично се настаниха на четвъртото място в Премиър лийг след победа в лондонското дерби с “чуковете” - 1:0, а пък по-рано днес мърсисайдци завършиха наравно с Нюкасъл у дома, изоставайки и от двата столични тима.

Победният гол бе реализиран от Тимо Вернер, който е обект на непрестанни критики откакто премина в Челси за 53 милиона евро през лятото. Германецът не вкарва толкова често, колкото го правеше в РБ (Лайпциг), но със сигурност важността на днешното му попадение ще накара критиците да замълчат поне за малко.

Германският национал сам започна атаката, която премина през Пулишич и Чилуел, за да завърши с удар на Вернер от шест-седем метра за 1:0 в 43-ата минута. Въпреки че има едва шест гола в първенството, Тимо е най-полезният играч на своя тим този сезон, като е замесен в общо 20 попадения във всички турнири - 11 гола и 9 асистенции.

С тази победа серията на Челси от мачове без загуба под ръководството на Томас Тухел вече е десет мача. далеч от дома. Тимът отново показа добра игра в защитен план, като Уест Хем не успя да отправи удар във вратата на Менди цяло първо полувреме.

Десет минути преди края домакините останаха и с човек по-малко, след като Фабиан Валбуена бе изгонен с директен червен картон за опасна игра срещу Чилуел, a това направи задачата пред съотборниците му да търсят изравнителен гол още по-трудна.

Челси има 58 точки, докато Уест Хем е с 55.