Кристиано Роналдо за пореден път се оказа спасител на Манчестър Юнайтед.

Португалецът се разписа в дербито срещу Челси, а срещата на "Олд Трафорд" завърши 1:1.

Равенството още повече намали шансовете на тима на Ралф Рангник да се добере до четвъртото място. Манчестър Юнайтед изостава на пет точки от четвъртия Арсенал, но е изиграл два мача повече.

"Червените дяволи" бях без капитана си Хари Магуайър, който е контузен, и Джейдън Санчо, който е болен. Аарън Уан-Бисака не успя да се възстанов и също остана извън групата, а двубоя пропуснаха още Фред, Побга, Кавани и Шоу.

Челси пък заложи на Антонио Рюдигер като титуляр, въпреки че преди двубоя бранителят заяви, че напуска след края на сезона като свободен агент.

Домакините започнаха по-активно срещата и Роналдо опита задна ножица в 13-ата минута, но тя не бе успешна.

До края на полувремето Манчестър Юнайтед притежаваше повече топката, но гостите бяха тези, които организираха по-сериозните атаки.

Getty Images

Картинката се запази и през второто полувреме. В 60-ата минута Челси успя да открие резултата, след като центриране на Джеймс бе отклонено и топката стигна до Алонсо, който я заби в мрежата.

Ман Юнайтед обаче отговори мигновенно. Само след 2 минути блестящо подаване на Матич изведе Роналдо зад защитата. Португалецът великолепно свали топката и разстреля Менди.

До края двата тима не успяха да си отбележат нови голове и поделиха по точка, след която Юнайтед е шести в класирането с 55, а Челси е трети с 66.

Преди двубоя феновете на Ман Юнайтед отново организириха протестно шествие срещу собствениците на клуба - семейство Глейзър. Част от привържениците умишлено пропуснаха началото на срещата, като на "Олд Трафорд" се виждаха хиляди празни места.

При предишното домакинство, което бе срещу Норич, феновете влязоха на стадиона в 17-ата минута.

След това на трибуните протестът продължи, като бяха издигнати множество трансперанти с призив "Глейзър аут".