Тотнъм се откъсна на шест точки от Ливърпул в борбата за Топ 4 в Премиър лийг след победа с 3:1 над Нотингам у дома. В основата на успеха бе вездесъщият Хари Кейн, който вкара два от трите гола за Спърс, докато другото попадение бе дело на Хюн Мин-Сон.

Джо Уоръл бе точен за Форест, които пропуснаха дузпа дълбоко в добавеното време, когато Андре Аю не успя да отбележи. Ричарлисон пък вкара гол за домакините oще в третата минута, но той бе отменен.

Кейн откри резултата в 19-ата минута, засичайки с глава центриране на Педро Поро. В 35-ата минута нападателят удвои сметката си след попадение от дузпа, отсъдена за фаул срещу Ричарлисон.

Това бе и гол №20 за Кейн през сезона в първенството, като той стига до тази кота за шести сезон - нещо, с което могат да се похвалят единствено Алън Шиърър и Серхио Агуеро.

Ричарлисон асистира на Сон за 3:0 в 62-ата минута, а Уоръл оформи крайния резултат с глава в 81-ата.

Спърс са с 48 точки, шест повече от петия Ливърпул, докато Форест са четиринадесети с 25 - само на три от зоната на изпадащите.