Роберт Левандовски просто няма спирка с екипа на Барселона, а головото шоу на поляка се пренесе и на ниво Шампионска лига.

Той наниза хеттрик, а каталунците отнесоха с 5:1 аутсайдера в групата на смъртта - Виктория (Пилзен).

Чехите имаха ужасяващият късмет да попаднат в една група с Барселона, Байерн и Интер, като още първият им мач бе тежък сблъсък с реалността.

Съвсем очаквано на "Камп Ноу" нямаше каквато и да е интрига, а Франк Кесие още в 13-ата минута откри резултата, преди Роберт Левандовски да добави още две попадения до края на полувремето.

Между тях гостите от Чехия помечтаха за около две минути, защото Ян Сикора намали за 1:2, но атака по-късно Барселона отново водеше с два гола.

През втората част нещата не се промениха особено, като Роберт Левандовски оформи своя хеттрик, а гол на Феран Торес оформи крайното 5:1.

Далеч по-големи бяха очакванията към мача на "Сан Сиро", където Интер посрещаше Байерн (Мюнхен).

Но вечерта не се оказа от най-приятните за митичната миланска арена, защото Интер загуби с 0:2, а още по-притеснителното е, че разликата можеше да е далеч по-сериозна.

Байерн тотално надигра италианския си опонент, като само в рамките на първите 25 минути, баварците отправиха 7 точни удари, но невероятният Андре Онана спасяваше своя тим.

Но и камерунският страж нямаше какво да направи в 25-ата минута, когато Садио Мане вкара за 1:0.

Това не промени особени ситуацията на терена. Байерн продължи да смазва игрово опонента си, а крайният резултат бе оформен с автогол на Данило Д'Амброзио.

Снимка: Getty images

Ето и всичи резултати от вечерта в Шампионска лига:

Група "А" Аякс - Рейнджърс 4:0 / Наполи - Ливърпул 4:1

Група "В" Атлетико Мадрид - Порто 2:1 / Клуб Брюж - Байер Леверкузен 1:0

Група "С" Барселона - Виктория Пилзен 5:1 / Интер - Байерн Мюнхен 0:2

Група "D" Айнтрахт Франкфурт - Спортинг Лисабон 0:3 / Тотнъм - Олимпик Марсилия 2:0