ЦСКА претърпя поражение с 0:2 от Виктория (Пилзен) в Чехия в мач от плейофния кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите.

"Червените" бяха надиграни от своя съперник, който успя да се въпзолзва от възможностите си и да вземе солидна преднина от два гола преди реванша в София след седмица.

Това беше първа загуба на Стойчо Младенов след завръщането му начело на "армейците' и със сигурност той ще има много забележки за показаното. ЦСКА допусна по едно попадение през двете полувремена, а освен това двата отбора по веднъж нацелиха греди.

Виктория, който има сериозен опит в евротурнирите през последните години, влезе много по-здраво в битката и се възползва от подкрепата на своите фенове. Това беше първата победа над български отбор за тима от Пилзен след равенство и загуба от Лудогорец през 2016-а.ю

ЦСКА излезе за двубоя със същия състав от последния си мач срещу Осиек, но този път беше значително ограничен освен гредата на Яник Вилдсхут през първото полувреме не успя да създаде почти нищо опанасно в предни позиции. "Червените" имаха и липса на късмет, тъй като първото попадение на съперника изглеждаше дойде след засада, която не бе отсъдена от страничния съдия.

Ако може да се търси добра новина за "червените", то тя е, че вече го няма правилото за голове на чужд терен и те просто ще трябва да победят с два или повече гола на реванша, за да запазят шансовете си. Това обаче се видя, че ще е изключително трудна задача. Ако все пак се случи, ЦСКА за втора поредна година ще играе в групите на европейски клубен турнир.

Виктория очаквано упражни ранен домакински натиск и отправи първия точен удар в срещата. Шпагат на Иван Турицов прати топката в краката на Павел Шулич и ударът му попадна в обсега на Густаво Бусато.

Снимка: Официална Туитър страница

По-добрата игра на домакините даде резултат в десетата минута. Радим Резник получи пас зад защитата и падайки отправи удар, който бе отклонен от Бусато. Топката обаче стигна до Милан Хавел, който на празна врата нямаше как да пропусне. Повторенията показаха, че към паса към Резник вероятно има засада, но такава не бе отсъдена.

В 17-ата минута ЦСКА бе много близо до гол. Яник Вилдсхут направи страхотен индивидуален пробив и стреля по земя от дистанция. Ударът му беше почти съвършен, но се отклони в страничната греда.

Като цяло през първото полувреме играта на българския тим бе твърде колеблива особено в защита. в атака пък на няколко пъти Греъм Кери и Вилдсхут сгрешиха с решението си преди последния пас или удар.

Втората част започна с много битка в половината на гостуващия тим и за съжаление Виктория се спряваше по-добре в единоборствата. Освен това домакините не се свениха да поглеждат към вратата на Бусато, макар и рядко да имаха възможност да отправят удари.

Това се промени в 72-ата минута, когато Пилзен вкара второ попадение, почти идентично на първото. След тъч от левия фланг Резник финтира играч на "червените" и подаде на Павел Буча. Последва удар, който бе спасен от бразилския страж на ЦСКА, но топката се озова в колумбиеца Джон Москера, който също на празна врата реализира - 2:0.

В 79-ата минута резултатът можеше да набъбне още, когато Томас Чори изведе Москера и последва страховит шут на Москера, който бе избит с мъка от Бусато в напречната греда.

За жалост единствените опасни акции на ЦСКА през второто полувреме завършиха с отсъдени засади. Минути преди края Амос Юга успя да отправи един силен точен удар, но вратарят на чехите се справи и спаси без проблем.

Секунди преди последния съдийски сигнал Матей Хубш стреля опасно от пряк свободен удар, но Бусато се справи.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): 16. Хрушка, 14. Резник, 35. Каша, 4. Перница, 24. Хавел, 39. Янушек, 20. Буча, 50. Ба Лаула, 31. Сулч, 18. Мускера, 15. Чори

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 10. Йомов, 9. Кайседо, 30. Вилдсхут