Реал Мадрид постигна убедителна победа над Еспаньол с 4:1 на "Сантяго Бернабеу" в шестия кръг на Ла Лига.

Резултатът до голяма степен лъже, тъй като всички голове паднаха през второто полувреме, а шампионите дори се оказаха изоставащи след автогол на Тибо Куртоа.

Резервата Винисиус обаче се оказа ключов за Реал, като негови асистенция и гол донесоха аванс на отбора му. Точни бяха още Даниел Карвахал, Родриго и Килиан Мбапе от дузпа.

Така Реал събира актив от 14 точки и е на една зад лидера Барселона, който в неделния ден гостува на Виляреал. За "папагалчетата" от Еспаньол поражението ги оставя със седем точки на 11-ото място.

През първата част отборът на Карло Анчелоти имаше много възможности да поведе, като те най-вече се откриха пред суперзвездата Мбапе. В десетата минута той опита да завърши красива атака, спирайки топката на гърди и стреляйки, но Жоан Гарсия спаси. След това стражът се справи и с изпълнения на Фран Гарсия, и отново Мбапе.

В началото на втората част домакините влязоха в най-слабия си период. Първо удар на Карлос Ромеро мина на сантиметри от вратата. В 54-ата минута обаче дълга топка от вратаря стигна до Жофре Карерас, а той стреля от почти нулев ъгъл, за да се стигне до автогол на Тибо Куртоа. Белгийският страж направи голяма грешка в подхода си към отразяването на удара.

В 59-ата минута Реал изравни чрез Дани Карвахал след грешка на вратаря Жоан Гарсия, който не успя да спре центриране на Джуд Белингам. Преди това и защитник сбърка фатално.

Жофре Карерас можеше да даде нов аванс на Еспаньол в 69-ата минута, преминавайки през защитата на парад, но неговият удар бе спасен от Куртоа.

После дойдоха минутите на Белингам. В 75-ата минута той даде фамозен пас на сънародника си Родриго, за да може последният да вкара от лесна позиция. Три минути по-късно самият Винисиус се разписа. Той се възползва от отнета топка и асистенция на Мбапе.

Ендрик влезе на терена за последните минути и веднага показа класата си. Младокът се подигра с бранителя Карлос Ромеро и бе фаулиран в наказателното поле в 88-ата минута, като след това Мбапе отбеляза отсъдената дузпа.