Наполи претърпя неприятна загуба с 2:3 при домакинството си на Фиорентина в дербито на 32-ия кръг в италианската Серия "А".

След страхотен мач на "Диего Армандо Марадона" отборът на Лучано Спалети пропусна поне временно да се изкачи на първото място и даже напротив - остава със сигурност трети.

Наполи е с 66 точки, колкото има и вторият Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко. Лидер остава Милан с 67, който по-късно днес гостува на Торино.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА В НЕАПОЛ >>>

Загубата на неаполитанци днес събуди кошмар от преди четири години, когато отборът отново се бореше за титлата и загуби с 0:3 от Фиорентина през април, но като гост. Тогава онова поражение се оказа ключово за титлата на Ювентус, а сега може отново да има важно значение, въпреки че до края остават още шест кръга.

В днешния мач паднаха пет гола - кой от кой по красиви. В 29-ата минута Николас Гонсалес откри резултата за гостите със страховито воле от близка дистанция, след като преди това си спря топката на гърди.

В 58-ата минута Наполи изравни. Виктор Осимен направи пробив от десния фланг и подаде на Дрис Мертенс, за да може белгиецът да завърши с удар от границата на наказателното поле.

Радостта на домакините обаче остана само за осем минути. Нико Гонсалес този път бе в ролята на асистент и намери Нанитамо Иконе, а французинът завърши с прецизен шут по диагонала.

В 72-ата минута трите точки отпътуваха за Флоренция след най-красивия гол в мача. Бразилецът Артур Кабрал мина с лекота през Станислав Лоботка и след това през човек реализира за 3:1.

Наполи се втурна в атака в последните минути, но стигна само до още едно попадение. Головата машина Виктор Осимен ознаменува добрата си игра с попадение, след като пое топката на гърди и също от воле я прати в горния десен ъгъл. Още един забележителен гол, но за жалост на домакинските фенове - без значение.

Победата е много важна за Фиорентина в битката за Европа. Тя е трета в последните четири кръга и праща тима на седмата позиция с актив от 53 точки. Задминат бе Аталанта, който днес загуби от Сасуоло с 1:2.