Рядко се вижда подобно нещо, но е факт - девет от първите десет отбора на италианската Серия "А" не успяха да спечелят мачовете си този уикенд в 26-ия кръг.

В това число влезе и Наполи, който днес стигна само до 1:1 при гостуването си на Каляри в Сардиния.

Така неаполитанци пропуснаха да се възползват от загубата на Интер и равенството на Милан, и остават трети в класирането с 54 точки. "Нерадзурите" имат същия актив, а "росонерите" остават начело с 56 точки.

Наполи категорично разочарова днес и може да се радва, че стигна до точката, защото до 87-ата минута изоставаше с 0:1 след гол на Гастон Перейро в 58-ата минута. В края Виктор Осимен с глава успя да изравни резултата

ВИЖТЕ ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ И МНОГОТО ПРОПУСКИ НА КАЛЯРИ >>>

Каляри направи куп непростими пропуски в хода на мача, като най-фрапантният дойде малко след откриващото попадения. Тогава Виктор Оспина спаси удар с глава и последва шут на Даниеле Базели, който не уцели опразнената врата.

Точката праща Каляри на 17-ото място с общо 22, колкото има и 18-ият Венеция.