"Витоша" извиси ръст над софийския съперник "Славия" и с 2:0 на стадион "Васил Левски" продължава да прави отлично впечатление през сезона.

Победата дойде напук на прогнозите, и то срещу отбор, който направи много силни игри в евротурнирите в последните седмици и не бе далеч от това да изненада "Хайдук" след два здрави мача в Лига Европа.

Но на терена на националния стадион господар тази вечер бе тимът от Бистрица, воден от Росен Кирилов като треньор.

Двамата с неговия колега Златомир Загорчич, наставник на "Славия", играха заедно в отбраната на "Литекс" преди години. Сега бяха съперници край тъчлинията в последния мач от трети кръг на Първа професионална лига.

"Витоша" поведе с 2:0 още до почивката с два гола на Даниел Кутев. Нападателят вкара хладнокръвно след атаки отляво, излизайки зад гърба на отбраната на "белите" по идентичен начин в 13-ата и 43-ата минути.

Двоен удар, който разгневи Загорчич и се очакваше реакция от славистите след почивката.

Но натиск и куп положения не последваха.

"Витоша" показа зрялост и затвори мача, а при няколко добри конраатаки можеше и да увеличи аванса си. Гол на Галин Иванов от "белите" бе правилно отменен за засада 13 минути преди края.

Така Тигрите от Бистрица имат 6 точки след 3 мача и са на четвърто място в класирането.

Пред тях са само ЦСКА и "Левски", а с равен актив е "Ботев".

Чудесен старт за отбора, който през миналия редовен сезон от 26 кръга спечели общо 8 точки!