Локомотив (Пловдив) изпусна победата срещу Витоша (Бистрица) в поредното си домакинство от родния футболен елит, като този двубой завърши при равен резултат - 1:1.

След като по-рано през седмицата носителите на Купата на страната елиминираха ЦСКА 1948 в този турнир, днес те бяха напред в резултата почти час, но в крайна сметка се разминаха с успеха.

Анте Аралица откри с майсторско изпълнение от границата на наказателното поле в 34-ата минута. Хърватинът спря топката с левия крак, завъртя се и я прати неспасяемо в ъгъла на Николай Кръстев за 1:0.

Апостол Попов, който е бивш футболист на градския съперник Ботев (Пловдив), донесе точката на Витоша по-малко от пет минути преди края. Опитният защитник отбеляза с глава след центриране от корнер на Атанас Кабов.

За Витоша това бе първи резултат, различен от загуба, от 1 декември миналата година насам.

Тогава тимът от Бистрица отново завърши 1:1, но срещу Дунав (Русе) у дома, а след това навъртя пет поредни загуби в Първа лига.

Локомотив пък не успя да спечели за втори последователен кръг, след като преди седмица отстъпи с 0:2 на Берое.

"Смърфовете" са втори в класирането с 46 точки, докато Витоша е на последното четиринадесето място със скромните 5.