Ювентус все пак няма да остане без отличие в иначе разочароващия си сезон 2023/2024. "Бианконерите" изпращата година, в която пропуснаха европейските клубни турнири, не успяха да се преборят и за върха в Серия "А", където са четвърти, но в крайна сметка Душан Влахович осмисли кампанията. Сръбският голмайстор се оказа разликата във финала за Купата на Италия, след като реализира победното попадение за 1:0 срещу Аталанта на "Олимпико" в Рим.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА ЮВЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

"Нерадзурите" от Бергамо пък продължават дългата си серия без трофей, която прдоължава вече повече от 60 години. Тимът печели единствената си купа именно в този турнир през сезон 1962/1963, след което има вече пет загубени финала, като три от тях са в последните пет години.

Все пак Аталанта ще има шанс да грабне отличие, тъй като ще играе финал в Лига Европа срещу Леверкузен след седмица.

Влахович, който е и най-резултатният играч на Юве този сезон, вкара шампионското попадение още в 4-ата минута в сряда вечер. Сръбският нападател бе точно на ръба на противниковата защита, когато бе намерен с дълъг пас от Андреа Камбиазо и реализира поредния си гол.

В началото на второто полувреме той бе замесен и в единоборство с Исак Хиен, който го изблъска в собственото си наказателно поле, но съдията не даде дузпа, макар торинци да протестираха доста.

В заключителните петнадесет минути двата отбора можеха да стигнат до голове, но Адемола Луукман уцели греда за Аталанта, а Фабио Мирети стори същото за Юв

С този гол Влахович стана третият играч на Юве, разписвал се в два финала за Купата на страната. Той вкара и на Интер на 11 май 2022, а сега повтаря Савино Белини (1937/1938 и 1941/1942) и Джон Чарлз (1958/1959 и 1959/1960).

Това е петнадесети триумф за клуба в турнира - няма отбор в Италия, който да е печелил отличието повече пъти от Ювентус.