Серхио Агуеро вкара голове №399 и 400 в кариерата си, за да донесе победа с 3:1 на Манчестър Сити като гост на Борнемут.

Шампионът нямаше проблеми, освен в кратки минути след шедьовъра на Хари Уилсън за домакините, а и ... с ВАР. Системата за видеоасистенция на съдиите подмина ситуация, в която спокойно можеше да има дузпа за гостите.

Преди седмица Сити пак си скубеше косите от ВАР, след като видеото отмени победен гол на Жезус в последните секунди при 2:2 с Тотнъм.

Точките на Южния бряг залепиха шампионите зад лидера Ливърпул със 7 т. срещу 9 на "червените".

Агуеро откри в 15-ата минута, а в 43-ата сякаш всичко приключи - Рахийм Стърлинг удвои.

Но резервата Хари Уилсън заби шеметен гол в добавеното време на първата част - от пряк свободен удар в сглобката на гредите, а дистанцията бе близо 25 метра!

Кун Агуеро реши всичко с гол №400 след почивката, а тогава дойде и спорната ситуация с нарушението на Жефорсон Лерма срещу Бернардо Силва, но ВАР не се намеси и дузпа за гостите нямаше.