Водопад от голове беляза вечерта в Шампионската лига извън Лисабон, където се игра полуфиналът от сезон 2019/2020 г.

Докато ПСЖ се разправяше коравосърдечно с РБ Лайпциг (3:0) за първия си финал в турнира, няколко отбора тръгнаха от първия квалификационен кръг, вече в сезон 2020/2021 г.

Селтик размаза с 6:0 исландския Рейкявик, като по три гола в двете полувремена са достоен израз на разликата в класите. По два пъти вкараха Мохамед Елиунуси и Одсон Едуар, Грег Тейлър и Кристофър Жулиен добавиха другите попадения.

Шотландският шампион чака отново у дома победителя от сблъсъка на унгарския Ференцварош и шведския Юргорден.

Цървена звезда не даде никакви надежди на ФК Еуропа от Гибралтар - 5:0 в Белград с голове на Ел Фарду (3) и Мирко Иванич (2). Сръбският гранд ще гостува на победителя от Динамо (Тбилиси) и Тирана във втората квалификация.

Карабах размаза с 4:0 Силекс, а Легия трудно елиминира с 1:0 у дома Линфийлд от Северна Ирландия. Жозе Канте донесе победата на поляците едва 8 минути преди края и не преди гостите да останат с 10 души.

Изненадата дойде от Беларус, където Динамо (Брест) шокира Астана от Казахстан с 6:3. Домакините водиха с 4:0 още до 37-ата минута, а фаворизираните гости така и не успяха да се съвземат. Така общо 25 гола оцветиха петте сблъсъка във вторник вечер!

Легия ще приеме Арарат или Омония, Динамо (Брест) е домакин на победителя от Кона Кей или Сараево, а Карабах ще играе на свой терен срещу Шериф или Фола Еш. Всички мачове и от втората квалификация са в една среща.