Борусия (Мьонхенгладбах) постигна впечатляваща домакинска победа над Байерн (Мюнхен) с 3:2 в 15-ия кръг на Бундеслигата.

Хората на Марко Розе сътвориха впечатляващ обрат, след като изоставаха с 0:2, но до края на първото полувреме успяха да изравнят. И въпреки че допуснаха две попадения, успяха да се представят убедително в защита и затвърдиха доброто си представяне от груповата фаза на Шампионска лига.

Поражението е едва второ за баварците през сезона след това с 1:4 от Хофенхайм в края на септември. След това в 21 поредни мача Ханзи Флик и компания не бяха вкусвали загуба.

Байерн поведе в 21-ата минута с гол на Робърт Левандовски от дузпа. Полякът вкара в пето поредно гостуване, след като Йонас Хофман посегна с ръка и топката "облиза" върха на едната му ръкавица.

Само пет минути по-късно резултатът стана 2:0. Леон Горецка вкара с фантастичен удар от дистанция, след като му бе оставен коридор от защитата на домакините.

След това обаче всичко тръгна надолу за доминатора в германския футбол. В 35-ата минута Ларс Щиндл пусна извеждащ пас и намери Хофман, който се реабилитира с гол сам срещу Мануел Нойер.

В последната минута на първото полувреме ситуацията се повтори. Щиндл отново изведе Хофман зад отбраната и той преодоля Нойер, но останаха сериозни съмнения за засада. След разглеждане с ВАР се видя, че такава няма и Гладбах имаше правото да празнува - 2:2.

През втората част домакините стигнаха до победен гол по впечатляващ начин. Подобно на Горецка, Флориан Нойхаус отправи красив удар от дистанция в 49-ата минута за 3:2 - попадение, което се оказа последно в мача. Байерн натисна до края, но срещна стабилна защита.

Победата оставя Гладбах на седмата позиция с 24 точки, с равен актив с Волфсбург и Юнион Берлин, които имат по-добра голова разлика. Байерн остава първи с 33 точки, но може да бъде задминат от втория Лайпциг при евентуална победа над Борусия Дортмунд в дербито на съботния ден.