Лудогорец изстрада победа с 1:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в осмия кръг на българския шампион.

Така разградчани се завърнаха на върха след голяма битка с домакините. Освен всичко се качиха на върха, задминавайки Левски, който по-рано направи равен 2:2 с ЦСКА.

Това бе втори пореден инфарктен, но и успешен мач за временния наставник Станислав Генчев след равенството 2:2 в Марибор.

Врачани имаха много положения през втората част, като удариха и греда. Валери Домовчийски непрестанно тормозеше защитата в бяло, но гол на Станислав Манолев в 21-та минута се оказа единственият в мача.

Първото положение в срещата се откри пред Битон, който от добра позиция стреля в аут. Малко след това Ботев отговори с удар на Петър Атанасов, но той попадна в ръцете на Ренан.

В 15-ата минута грешка на Икоко позволи на Атанасов да излезе отляво сам срещу вратаря, но шутът му бе неточен.

Лудогорец поведе в 21-ата минута. Станислав Манолев бе оставен сам на задна греда и не остави шансове на Костов.

До края на полувремето футболистите на Сашо Ангелов опитаха да изравнят, но не създадоха сериозна ситуация пред Ренан.

В заключителните секунди Чибота пропиля отличен шанс да удвои преднината на своя тим.

След почивката Ботев продължи с агресивната игра в предни позиции. Първото положение обаче се откри пред Швиерчок, който стреля с глава право в ръцете на Костов.

Само 180 секунди по-късно Ботев пропиля най-чистото си положение до този момент. Домовчийски стреля с глава след центриране от фаул, но Ренан спаси. Последва нова изсипана топка, след което Дяков за малко не си вкара автогол, пращайки топката в лявата греда.

Малко по-късно нов удар на Домовчийски, този път с десния крак, профуча покрай вратата.

В 66-ата минута Лукоки изведе Бакалов очи в очи с Костов, но нападателят шутира в аут. Последва нов пропуск на гостите, след като Григоре намери с великолепен дълъг пас Бакалов на лявото крило. Нападателят центрира към Шверчок, който със силен удар нацели напречната греда.

До края на срещата домакините опитаха чрез няколко мелета да стигнат поне до точката, но без успех.