Ботев Враца решително скъса възела и си гарантира оцеляване в Първа лига без нужда от баражи, след като удари тежко Царско село навън с 3:0.

И трите попадения дойдоха след почивката, като вратарят на домакините Джони Пласид е лично отговорен за второто, а можеше да се намеси по-добре и при другите две.

С победата Ботев вече има 4 т. в групата от три тима, а Дунав е с 1 т., Царско село има 0. В понеделник последните два състава се срещат в Русе, но мачът само ще определи кой ще срещне Монтана и кой - Септември, в директни плейофи за място в елита от следващия сезон.

Враца няма такива грижи, след като два гола на Петър Атанасов и украшение от 25 метра на Чавдар Ивайлов донесоха класическия успех.

Мачът вървеше наглед равностойно до почивката, но след първото попадение на Атанасов в 61-вата минута, гостите тотално взеха нещата в свои ръце.

Само за 12 минути това превъзходство бе белязано с три гола, а интригата приключи.