Любопитна случка имаше снощи в Манчестър в Шампионската лига. Скот Карсън се появи в игра за Сити срещу Спортинг (0:0) в реванша от осминафиналите, за да замени титулярния страж на домакините Едерсон.

Като цяло вратарска смяна не е най-често вижданото нещо в един футболен мач, освен ако няма контузия. Но Пеп Гуардиола този път реши да даде минути в турнира на ветерана Карсън (36 г.), който вероятно ще се откаже през лятото. Това бе последният шанс, при решен мач след 5:0 в Португалия преди три седмици, да получи минути в турнира.

Сантимент, може би, но Сити може да си го позволи. Освен това вратарят веднага направи чудесно спасяване и предотврати загуба за отбора му.

Куриозно, последният мач на Карсън в Шампионската лига е в третия квалификационен кръг на сезон 2005-2006 г., когато получава гол от Валентин Илиев на "Анфийлд" като вратар на Ливърпул, а българският ЦСКА победи актуалния тогава европейски шампион с 1:0.

В редовната фаза на надпреварата (групи и елиминацаии) Карсън има само едно участие за Ливърпул - срещу Ювентус (2:1) на четвъртфинал през пролетта на 2005-а. Тогава бе 19-годишен обещаващ талант, който получи шанс заради контузията на титуляря Йежи Дудек. През май същата година бе в Истанбул с Ливърпул, не игра, но се води европейски шампион след славния обрат от 0:3 срещу Милан на финала.

След това кариерата му мина през куп отбори - Шефийлд Уензди, Чарлтън, Уест Бромич, Астън Вила, Дарби Каунти, Бурсаспор... За да пристигне в Сити през 2019-а в ролята на трети вратар, но и ментор на младия Зак Стефан.

Ролята на английския страж в съблекалнята е ключова, призна и Гуардиола. И именно затова след края на мача снощи целият тим се насъбра около Карсън и го прегръщаше и поздравяваше.

Преди края на кариерата му, той отново опита от Шампионската лига, макар и в протоколен мач, и само за 17 минути.