Мат Търнър спаси две дузпи и по този начин помогна на САЩ да продължи към полуфиналите на "Голд Къп". Американците надвиха Канада с 3:2 при 11-метровите удари след късна драма в самия край на мача.

Янките поведоха в 88-ата минута с гол на Брендън Васкес, но "кленовите листа" се спасиха благодарение на реализирана от Стивън Витория дузпа в третата минута на добавеното време за 1:1.

Така срещата влезе в продължения, където Джейкъб Шафелбърг изведе канадците напред за 2:1 при оставащи 11 минути игра, но автогол на Скот Кенеди в 114-ата минута направи резултата 2:2 и така се стигна до дузпи.

Канадците започнаха с пропуск от бялата точка, като същото сториха и американците, но Канада пропусна и второто си изпълнение от 11 метра, докато САЩ нямаше грешка в следващите три изстрела, а пропуск на Чарлс Андреас Брайм от Спарта (Ротердам) реши всичко в полза на американците.

С победата си американските футболисти стигнаха до полуфиналите, където ще се срещнат с Панама.