Локомотив (Пловдив) допусна четвърта загуба от началото на зимната си подготовка. Този път "смърфовете" отстъпиха с 1:3 на третия в класирането на Суперлигата на Косово - Прищина.

Срещата предложи един от най-куриозните моменти по време на тренировъчните лагери не просто на Локо, а и на всички български тимове, подготвящи се в Турция. Един от головете във вратата на Динко Хоркаш бе дело на колегата му под рамката на съперника - Ардит Ника.

Косовският страж откри резултата в 19-ата минута, когато изрита топката напред, а вятъра прати топката директно в мрежата на Хоркаш, прехвърляйки го.

До почивката Прищина отбеляза още два гола, съответно чрез Красники и Блеша.

Пловдивчани все пак съумяха да стигнат до почетно попадение, което бе отбелязано от Евандро. Бившият футболист на Удинезе се разписа четвърт час преди края на контролата.

На 29 януари на Локо предстои последна проверка в Турция - срещу руския Нижний Новгород.

В първия си мач след рестарта на първенството у нас футболистите на Александър Томаш ще играят с Ботев (Враца).