Арда постигна минимален успех, надигравайки Хебър с 1:0 в мач, който бе исторически и за двата тима. Те се срещнаха за първи път като участници в елита на родния футбол, а в Кърджали в крайна сметка ликуваха домакините, които вече са пети във временното класиране с 19 точки.

Гостите от Пазарджик остават тринадсети със 7 точки. Това бе първи двубой за Владимир Манчев начело на отбора, но и това не спаси футболистите от четвърто поредно поражение.

Победният гол бе дело на Светослав Ковачев. Той откри резултата със силен удар с левия крак от пряк свободен удар, превърнал се в попадение за 1:0 в 16-ата минута на мача, a вина несъмнено имаше и вратаря на Хебър.

Шансове за още голове за домакините не липсваха, като пропуски направиха Ковачев, Иван Тилев и Христо Иванов, особено през второто полувреме. Тогава и Хебър тръгна по-сериозно в атака, но не успя да отбележи изравнително попадение.