Славия постигна четвърта поредна победа в българския шампионат след успех с 1:0 при гостуването си на Витоша (Бистрица) в 14-ия кръг.

"Белите" стигнаха до единственото попадение в мача след непростима грешка на вратаря на домакините Християн Василев, който изрита топката в краката на връхлитащия Георги Йомов.

Славия се настани в топ 6 след поредни победи над Ботев (Пловдив), Царско село, Берое и Витоша.

През първата част столичани отправиха няколко удара, като най-опасен бе този на Христо Попадийн, който бе спасен

Витоша на своя страна удари гредата след едно центриране от дясно, което изненада вратаря.

През втората част Славия се активизира си стигна до своя гол, който носи актив от 22 точки и пета позиция. Поражението е 13-о за Витоша в 14 мача и тимът остава последен с едва три пункта.