Лудогорец и Локомотив (Пд) завършиха 1:1 в Разград в най-очаквания мач от 11-ия кръг в българското първенство.

Гостите изравниха само пет минути преди края след груба грешка на вратаря на шампионите Симон Слуга, а с това останаха уверено на върха в класирането и още са без загуба.

Изненадващият марш на Локо през тази есен продължава - девет победи и две ремита, като тези 29 точки са достатъчни за първото място. Черно море е втори с 27, а най-значимата новина от вечерта е, че Лудогорец остава на цели 12 т. от първия в класирането.

Победата бе задължителна за "орлите", за да наваксат изоставането си от "черно-белите".

И те се виждаха с нея, след като в деветата минута Бърнард Текпетей вкара брилянтен гол. Дълъг пас на Якуб Пьотровски намери ганаеца сам зад отбраната, той овладя от въздуха с десния крак, а с левия завърши голово, без топката да пада на земята.

До края на полувремето Лудогорец имаше нови шансове, а гостите изпуснаха своя, когато Слуга направи първата си голяма грешка в мача и подари топката на Евандро, който не уцели опразнената врата от малък ъгъл.

Второто полувреме мина под диктовка на домакините, а Руан уцели греда. Вратарят на Локо Динко Хоркач направи важни спасявания, но не се виждаше откъде може да дойде изравнителен гол.

Но дойде. Слуга пак сбърка - замота се с топката, вместо да я изрита, а резервата Петър Андреев му я бутна във вратата - куриозен гол, гаф от гледна точка на Лудогорец - но попадение.

С цената на точка за Локо и приказката за този отбор продължава.

В понеделник той посреща на своя стадион ЦСКА, другия водещ отбор у нас в последните сезони, борещ се за титлата. А Лудогорец отива на гости на Левски в неделя и пак ще е принуден да печели, за да не изостава още от изненадващия лидер от "Лаута".