Ювентус се класира за финала на Купата на Италия по футбол след 0:0 срещу Интер на реванша на "Алианц Стейдиъм".

Така с общ резултат 2:1 "бианконерите" очакват Аталанта или Наполи на финала и ще преследват първи трофей в турнира от 2018-а.

В днешния мач и Андреа Пирло, и Антонио Конте заложиха на обичайнтие си единайсеторки, но комфортната игра на Юве в защита даде резултат, за да неутрализира съперника, който търсеше поне два гола.

До такива не се стигна и даже напротив - на контраатаки домакините можеха и да измъкнат победата, като Кристиано Роналдо видя как три негови опасни удара са спасени от Самир Ханданович..

Първият сериозен шанс обаче бе пред Интер в 25-ата минута, когато Ромелу Лукаку след центриране от фаул отклони топката с корема си и тя мина на сантиметри от гредата. Малко след това Лаутаро Мартинес отправи потресаващ удар, след като бе оставен напълно непокрит в наказателното поле.

Юве отвърна в 42-ата минута, когато Ханданович спаси удар по земя на вече 36-годишния Кристиано Роналдо.

През втората част най-значимите пропуски отново бяха на сметката на португалската суперзвезда. На още два пъти той беше стреляше по земя и развръзката бе същата - спасяване на стража. Последната такава ситуация в 70-ата минута бе много красива, тъй като Роналдо миан на парад през защитниците преди да стреля.

Юве ще иска да се възстанови бързо от двубоя, тъй като след четири дни има тежко гостуване на Наполи в Серия "А". За Интер няма да е по-лесно - домакинство на Лацио след пет дни.