Левски постигна втора победа в приятелски мач след завръщането на Станимир Стоилов начело на клуба.

"Сините" победиха втородивизионния Марица (Пловдив) с 5:2, само няколко дни, след като се наложиха и над Спортист (Своге).

Станимир Стоилов определено има от какво да е доволен в този мач, особено в първите около 30 минути на "Герена", когато Левски играеше доста силно. С доста разнообразни атаки, много комбинации и висока преса, "сините" набързо поведоха с 3:0, като преднината можеше да е далеч по-сериозна.

Здравко Димитров откри, а малко по-късно открадна топката в собствената си половина, пробяга с нея около 70 метра, но не показа егоизъм, а комбинира с Димитър Костадинов, който продължи към Билал Бари, а мароканецът удвои резултата.

Няколко минути по-късно своя първи гол за Левски, макар и в контрола, вкара Димитър Костадинов, който бе на точното място за да довкара отклонената след корнер топка.

И докато в предни позиции Станимир Стоилов може да е доволен, то в отбрана нещата не стоят така. Новото попълнение Хосе Кордоба бе колеблив, както и партньорите му, които днес бяха Ивайло Найденов и Георги Александров.

Именно безумно отиграване на Найденов в края на първата част направи така, че да се стигне до игра с ръка на Кордоба в накзателното поле и дузпа за Марица, с която пловдивчани намалиха резултата.

В средата на втората част Георги Александров пък върна неразчетено към вратаря, топката бе открадната от Илия Димитров, който технично копна, за да вкара втори гол за Марица.

Малко след това Стоилов пусна куп юноши в състава, които по-рано днес дори бяха играли мач за формацията до 19 години. Това обаче не доведе до сериозен спад в играта на тима, а Левски дори успя да вкара нови два гола.

Марин Петков вкара за 4:2 от дузпа, а младият Антон Иванов оформи крайното 5:2, само няколко минути, след като за първи път влезе в игра за мъжкия тим на Левски.

"Резултатът не е определящ за мен. И на футболистите казах, че щом след 7-8 тренировки успяваме да спазваме ред и дисциплина, имаме някакъв напредък. Все още нямаме пълния отбор заради националните отбори.

Надявам се и другите футболисти да се върнат в добро функционално състояние. Кордоба е в добро функционално състояние. Тренирал е и е видно. Има интересни качества и има тактически проблеми, които ние трябва да изчистим.

Драган не е в оптимално състояние. Според мен момчетата се стараха. Още сме доста далеч. Вижда се, че футболистите се стараят. Щом успяхме да покажем организация 25 минути, имаме напредък.

Постоянно призовавам феновете да си купуват билети, защото клубът не е в розово финансово състояние. Спортно-технически ще можем да спасим нещата на терена, но ще видим доколко можеш да си осигурим финансиране от работата на клуба и от привържениците", каза Стоилов след мача.