Арсенал постигна много важна победа при гостуването си на Астън Вила с 1:0 в среща от английската Висша лига.

"Артилеристите" на Микел Артета са в люта битка с Манчестър Юнайтед, Уест Хям и Тотнъм за място в топ 4, което дава право за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

С този успех Арсенал се превърна в големия фаворит за четвъртата позиция, като събра 54 точки, което е с четири повече от петия Юнайтед. Освен това "артилеристите" са с изигран мач по-малко.

Победният гол на "Вила Парк" падна в 30-ата минута след удар по земя на Букайо Сака и бе специален, тъй като това бе попадение №2000 за "артилеристите" във Висшата лига. Единствено Манчестър Юнайтед (2176) и Ливърпул (2002) имат повече голове в елита от 1992 година.

За Арсенал победата бе шеста в последните седем мача от Висшата лига.

През втората част Вила имаше шанс да изравни резултата, но Оли Уоткинс уцели греда. Към момента е на деветата позиция с актив от 36 точки и може да се каже, че отборът на Стивън Джерард просто доиграва сезона.