Манчестър Юнайтед постигна най-впечатляващата си победа от първия кръг във Висшата лига насам - 3:1 при гостуването си на Норич в десетия кръг.

Успехът отново обаче не дойде безоблачно за отбора на Оле Гунар Солскяр, който изпусна две дузпи и вече има общо четири изпуснати през сезона. Все пак това е първа победа за тима като гост през сезона.

Позитивните знаци от представянето не са малко, въпреки че идват срещу предпоследния в класирането. Този път атаката на "червените дяволи" работеше и

Успехът можеше да е още по-убедителен, ако не бяха пропуските от бялата точка на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал.

Юнайтед поведе в 21-та минута чрез своя жокер Скот Мактомини. Центриране на Андреас Перейра не бе разчетено по най-добрия начин и халфът с бърза реакция се възползва, за да открие.

В 29-та минута Юнайтед получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Даниел Джеймс. Нагърби се отново Маркъс Рашфорд, който изпусна четвърти наказателен удар за отбора през този сезон.

Само че се реабилитира секунди по-късно с попадение след страхотна асистенция на Джеймс - 2:0.

В края на полувремето Юнайтед отново изпълни дузпа заради игра с ръка на Тод Кантуел, като този път Марсиал видя как ударът му е спасен от Тим Крул.

Но и французинът не бе смутен от пропуска си. В 73-та минута той вкара за 3:0 след фамозна комбинация с Маркъс Рашфорд, която разсече защитата на Норич.

В края на мача Онел Ернадес вкара почетно попадение за "канарчетата", но твърде малко и твърде късно.