Манчестър Юнайтед постигна още една победа във Висшата лига в мач, в който се оказа изоставащ.

"Червените дяволи" победиха Брайтън с 2:1 на "Олд Трафорд" в среща от 30-ия кръг на шампионата и се затвърдиха на второто място с четири точки преднина пред Лестър.

Юнайтед не изигра най-силния си мач особено през първото полувреме, но през второто успя да обърне нещата в своя полза - нещо, което се случи много пъти през този сезон.

Първият добър шанс бе пред "червените дяволи" в осмата минута, когато удар от воле на Мейсън Грийнууд срещна страничната греда.

В 13-ата минута Брайтън поведе в резултата. След центриране от дясно Дани Уелбек стреля с глава, последва спасяване на Дийн Хендерсън, но при добавката бившият играч на Манчестър Юнайтед се поправи за 1:0.

В 19-ата минута Люис Дънк стреля с глава след центриране от фаул, но последва ново спасяване на Хендерсън.

До края на полувремето Юнайтед не създаде нищо в предни позиции, но през второто категорично се подобри. Стигна се до 62-ата минута, когато Бруно Фернандеш изведе Маркъс Рашфорд и десетката с прецизен удар по земя изравни за 1:1.

В 76-ата минута далечен удар на Фернандеш бе спасен, а при добавката Грийнууд прати топката на сантиметри над вратата.

Все пак Юнайтед успя да стигне до победен гол в 83-ата минута. Грийнууд се разписа след нескопосан удар на Пол Погба, който се превърна в асистенция.