Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:0 на "Етихад" в голямото дерби на 28-ия кръг във Висшата лига.

Така беше приключена невероятната серия на "гражданите" от 21 поренди победи, а Юнайтед опроверга всички очаквания, че ще загуби този двубой.

Такива бяха индикациите преди мача заради неубедителната форма на "червените дяволи", но те вкараха по едно попадение в началото на двете полувремена, за да си заслужат успеха.

От другата страна момчетата на Пеп Гуардиола играха без енергия, пропиляваха с лекота изгодните си ситуации за гол и нямаха обичайния си стремеж.

Това бе трета поредна победа за Юнайтед на "Етихад" и четвърта в последните пет срещи на този стадион.

Срещата започна по най-добрия начин за Юнайтед, като те получиха дузпа във втората минута за нарушение на Габриел Жезус срещу Антони Марсиал. От бялата точка щатният изпълнител Бруно Фернандеш бе точен, макар че Едерсон бе близо до това да спаси, но топката влетя във вратата му.

Малко след това Люк Шоу можеше да вкара втори гол, но Едерсон направи прекрасно спасяване.

В последствие Сити очаквано взе инициативата и започна да организира бавни атаки, ограждайки защитата на "червените".

В средата на полувремето Стърлинг имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени. Малко след това Зинченко пропусна страхотен шанс за гол.

В края на полувремето Дийн Хендерсън направи спасявания след удар на Кевин Де Бройне,а Рияд Марез стреля встрани.

Първият добър шанс след почивката се откри за Родри, който уцели гредата със силен шут от границата на наказателното поле.

В 50-ата минута  Юнайтед стигна до второто си попадение след перфектна контра атака. Маркъс Рашфорд и Люк Шоу направиха двойно подаване и с прецизен удар по земя защитникът прати топката в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

В 58-ата минута Антони Марсиал стреля опасно към вратата на Сити, но Едерсон спаси. Пет минути по-късно Габриел Жезуш се свлече на тревата в наказателното поле на "дяволите", но главният арбитър подмина претенциите на домакините за дузпа.

В 69-ата Антони Марсиал се озова на чиста позиция за стрелба в наказателното поле, но ударът му се оказа в обсега на Едерсон, който спаси.

Четвърт час преди края Кевин де Бройне намери Фоудън, но младокът разочарова с изпълнението си. В следващите минути Юнайтед продължи да се защитава отлично и да не позволява на Сити да ги пробие.

Загубата оставя Сити с актив от с 65 точки на първата позиция. Юнайтед продължава да е втори с 54, на една пред третия Лестър.