Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите в турнира Лига Европа, след като победи при гостуването си на испанския Бетис с 1:0.

Красиво попадение на Маркъс Рашфорд в 56-ата минута добави към четерите гола на "червените дяволи", с които те победиха с 4:1 испанците в първия двубой седмица по-рано.

Днес отборът на Ерик Тен Хаг игра спокойно и изчака възможността си, а Бетис сякаш се предал заради големия пасив от първата среща.

Давид Де Хея направи две важни спасявания за гостите, а Факундо Пелистри удари греда през първото полувреме.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ >>>

За четвъртфиналите се класира и италаинският гранд Ювентус, който победи с 2:0 германския Фрайбург като гост. Така "бианконерите" триумфираха с общ резултат 3:0.

Днес Душан Влахович откри резултата от дузпа в края на първото полувреме, като в ситуацията Мануел Гулде бе изгонен с червен картон. В самия край на мача Федерико Киеза също се разписа и оформи крайния резултат.

Най-резултатният мач в Лига Европа бе победата на Фейенорд със 7:1 над Шахтьор Донецк, като нидерландите се класират на четвъртфинал след общ резултат 8:2.

За тази фаза продължава и шесткратният шампион Севиля, който загуби с 0:1 гостуването си на Фенербахче, но се възползва от двата си гола аванс след първия мач на "Рамон Санчес Писхуан".