Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с категоричното 4:0 в контролна среща, която се игра в Банкок като част от предсезонните турнета на двата отбора.

"Червените дяволи" вкараха три безответни гола през първото полувреме и още един през второто, за да зарадват хилядите фенове по трибуните, много от които гледаха своите любими английски тимове за първи път на живо.

И Ерин Тен Хаг, и Юрген Клоп заложиха на експериментални състави, като Юнайтед беше с много по-силна единайсеторка през първата част и това се отрази. Освен това някои от новите попълнения на отборите дебютираха

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ >>>

Срещата беше изпълнена с много голови положения пред двете врати, но Ливърпул изпусна своите, като на няколко пъти удари гредите и бе спрян от добри намеси на вратарите Давид Де Хея и Том Хийтън.

Юнайтед поведе в 12-ата минута след колективна грешка при изчистване на топката от защитата на Ливърпул. Кълбото попадна в Джейдън Санчо и той с удар по земя бе точен.

В 30-ата минута полузащитникът Фред вкара най-красивия гол в мача, като технично прехвърли съотборника си в националния отбор на Бразилия Алисон Бекер с удар извън наказателното поле.

Резултатът стана класически в 33-ата минута. Грешка на бранител на Ливърпул, който подари топката на Антони Марсиал и деветката вкара от малък ъгъл за 3:0.

Последният четвърти гол в двубоя падна в 77-ата минута. Бърза контраатака на "червените дяволи" завърши с точен удар на Факундо Пелистри.

За отбора на Тен Хаг предстоят още контроли - с Мелбърн Виктори, Кристъл Палас, Астън Вила и Атлетико Мадрид. Ливърпул пък ще играе също с Палас, РБ Лайпциг, РБ Залцбург и след това за Суперкупата н Англия срещу Манчестър Сити.