Разочароващ Манчестър Юнайтед се добра до 1:1 като гост на Нюкасъл и остава далеч извън местата в топ 4 на английската Висша лига. Това бе първи мач за "червените дяволи" след 16-дневна пауза, наложена принудително заради случаи на ковид в лагера на тима. За този период съперникът им игра три двубоя - срещу Лестър, Ливърпул и Манчестър Сити, като се очакваше гостите да са значително по-свежи на терена в срещата.

Нищо такова не се видя - Нюкасъл поведе още в 7-ата минута с гол на Алан Сен Максимен, а после спокойно държеше нещата под контрол и до края на първото полувреме Юнайтед на практика не стигна до голово положение. След почивката смените на Ралф Рангник - Единсон Кавани и Джейдън Санчо, пораздвижиха нещата в атака, но контрите на Нюкасъл бяха много опасни. Домакините изпуснаха златен шанс чрез Сен Максимен, който не уцели добре топката от 3-4 метра пред почти цяла опразнена врата. И бяха наказани, когато Кавани изравни в 70-ата минута.

Не и преди да дойде момент, в който Кристиано Роналдо имаше късмет и бе погледнат снизходително от рефера Крейг Поусън, след като налетя брутално срещу играча на домакините Райън Фрейзър, но получи само жълт картон.

До края уж грандът трябваше да натисне в търсене на трите точки, но вместо това гредата спаси гостите, а удар на Мигел Алмирон бе изваден по страхотен начин от Давид де Хеа.

Това са първи загубени точки за "дяволите" при Рангник, но и програмата бе доста приемлива в първите му три мача - Кристъл Палас, Норич и Нюкасъл са отбори, които Юнайтед би следвало да побеждава. След два успеха с по 1:0 с късни голове, сега дойде и първото реми.

"Не съм доволен, това не е крачка напред - каза германският треньор. - Нямахме агресия и изгубихме единоборствата. Не бяхме добри с топката и без нея, липсваше прецизност. Не контролирахме мача. Направихме твърде много грешки, а след като изравнихме, отново продължихме да взимаме грешните решения в атака. Не ми хареса какво видях."

Юнайтед е с 28 точки от първите 17 кръга, на 19 от лидера Манчестър Сити, макар и с два мача по-малко. Головата разлика на отбора е 27-25, като за сравнение, двата водещи тима в класирането - Сити и Ливърпул, са вкарали по 50 гола дотук.

Нюкасъл се бори като лъв за точката си и заслужаваше поне нея, но има само 11 в класирането и е предпоследен. Освен това загуби водещия си голмайстор Калъм Уилсън с контузия още преди почивката, като се очаква той да не играе поне месец. Сен Максимен също излезе с травма, а следващият мач е "зад ъгъла" - на 30 декември като гост на Евертън.