Манчестър Юнайтед изненадващо отпадна за турнира на Купата на футболната асоциация, след като загуби с 1:2 гостуването си на Уулвърхямптън в четвъртфиналите.

Така след като отстраниха Ливърпул, "вълците" взеха още един голям скалп и потвърдиха, че сезонът им е изключителен.

Новаците във Висшата лига надиграха по-именития си съперник и създадоха много повече голови положения. Всъщност такива за Юнайтед почти нямаше.

Първото полувреме на "Молиню" бе скучновато и двата отбора предпочитаха да владеят продължително топката без да рискуват.

През второто обаче хората на Нуно Еспирито Санто натиснаха и създадоха много проблеми на отбрата в "червено". Серхио Ромеро направи две фантастични спасявания, но и бе безпомощен на два пъти.

В 70-та минута резултатът бе открит от Раул Хименес, а при контраатака шест минути по-късно Диого Жота задмина лековато Люк Шоу преди да излезе сам срещу Ромеро и да го преодолее.

Десетина минути преди края червен картон за Виктор Линдельов правилно бе отменен от ВАР и променен на жълт.

В продължението на мача Юнайтед стигна до почетно попадение след пробив на Шоу, който даде асистенция на Рашфорд.

Юнайтед изигра един от най-слабите си мачове под ръководството на Оле Гунар Солскяр и допусна третата си загуба в този период.

Така Манчестър Сити остава основен фаворит за Купата, като другите класирани отбори са Уотфорд и Уулвърхямптън. Последният полуфиналист ще се реши в мача между Милуол и Брайтън.