Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от негативни резултати и победи новака Брентфорд на "Олд Трафорд" с 3:0 в последния мач от 35-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" нямаха успех в последните си три мача, но взеха най-изразителната си победа от октомври, когато биха Тотнъм със същия резултат.

Днес точни бяха Бруно Фернандеш, Кристиано Роналдо и Рафаел Варан, за да бъде прекъсната серия от четири мача без загуба за Брентфорд.

Успехът запазва иначе не големите шансове на Юнайтед за място в топ 4. Тимът е на пет точки зад четвъртия Арсенал, но и с два изиграни мача повече. Най-вероятният европейски турнир за "червените дяволи" остава Лига Европа, но все пак до края им остават още два мача.

Резултатът на "Олд Трафорд" откри Фернандеш още в деветата минута след удар от воле при центриране на Антъни Еланга от аут линията.

В края на първото полувреме Роналдо вкара за 2:0, но му бе отсъдена засада при асистенцията на Хуан Мата, който започна като титуляр във Висшата лига за първи път през сезона.

В 60-ата минута Роналдо вкара от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него от Рико Хендри, който го връхлетя в гръб. Така Кристиано се разписа в четвърти пореден мач за Юнайтед за първи път от 14 години.

В 72-ата минута Рафаел Варан вкара първия си гол с екипа на "червените дяволи". Случи се след центриране от корнер и удар от воле, при който имаше и рикошет.

Поражението оставя Брентфорд на 14-ото място с 40 точки.