Манчестър Юнайтед записа впечатляваща победа при втората си контрола на австралийска земя.

"Червените дяволи" победиха историческия си съперник Лийдс с 4:0 на стадиос "Оптус" в Пърт.

Пред 55 хиляди души играха и новите попълнения на Оле Гунар Солскяр - Аарън Уан-Бисака и Даниел Джеймс, които впечатлиха.

Именно бекът асистира на младия Мейсън Грийнууд за първото попадение още в седмата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Резултатът стана 2:0 в 27-та, когато Маркъс Рашфорд по прекрасен начин финтира защитник и реализира след асистенция на Скот Мактомини.

Третото попадение падна малко след почивката при изпълнение на ъглов удар от страна на Андреас Перейра. Точен с глава бе Фил Джоунс.

Крайното 4:0 оформи Антони Марсиал от дузпа в 69-та минута след нарушение на Лиъм Купър срещу Тахит Чонг.

Освен попаденията, Юнайтед удари и две греди, едната от които бе на Даниел Джеймс. Лийдс също имаше добри ситуации, но намеси на Серхио Ромеро през първото полувреме предотвратиха попадение.

За "червените дяволи" не игра Ромелу Лукаку, който по всяка вероятност работи по бъдещ трансфер в Интер, който Юнайтед ще срещне след три дни в Сингапур.

За Лийдс на Марсело Биелса предстои контрола с австралийския Уестърн Сидни Уондърърс.