Манчестър Юнайтед се върна към победите, печелейки втори пореден двубой , като това се случи при 2:0 у дома срещу Евертън. Двете попадения обаче са най-малкото, с което "карамелите" се разминаха, защото бяха подложени на същинска канонада от страна на съперника.

Равносметката за Юнайтед извън двата гола е общо 30 изстрела по посока вратата на противника, като 12 бяха точни, 10 извън очертанията, а други 8 бяха блокирани от футболистите в синьо.

Все пак Скот Мактоминей преди почивката и Антони Марсиал през второто полувреме осигуриха на "червените дяволи" успеха.

Само до почивката футболистите на Ерик тен Хаг бяха осъществили 21 изстрела, което е абсолютен рекорд откакто Премиър лийг води детайлна статистика (сезон 2003/2004).

Лоша новина за домакините обаче е контузията на Маркъс Рашфорд, който асистира за попадението на Марсиал. Английският национал напусна игра принудително десетина минути преди края на мача.

С днешната победа Манчестър събриа 56 точки и е на четвърто място в класирането, с шест повече от петия Тотнъм, който обаче е и с мач по-малко. Спърс играят с Брайтън по-късно днес.

Евертън пък остава точно над зоната на изпадащите - с 27 точки на шестнадесето място, като има шанс ливърпулския отбор да се окаже под чертата още днес, но това е свързано с развитието на останалите срещи от кръга.