Евертън и Манчестър Юнайтед не се победиха - 1:1 в Ливърпул, след като вратарски гафове, невероятни спасявания и едно много тънко решение на ВАР в края белязаха мача.

Битката за местата в топ 4 (а с наказанието на Сити - и топ 5) продължава да е жестока, като Юнайтед пропусна шанс да се доближи само на точка от четвъртия Челси.

Домакините поведоха след ужасна грешка на Давид де Хеа, който ритна топката в Доминик Калвърт Люин и оттам тя влетя в мрежата.

Другият вратар - английският титуляр Джордън Пикфорд, реши да върне жеста и допусна лек гол след удар на Бруно Фернандеш, който мина през ръцете му. Така до почивката - 1:1 с две вратарски грешки, като Юнайтед доминираше в играта.

През второто полувреме Евертън надигра гостите си, удари греда, изпусна положения, но в последните минути резултатът още бе равен. Тогава Пикфорд се реваншира с двойно спасяване от упор след изстрели на Фернандеш и Одион Игало, за да спаси своите.

И минутка по-късно, вече в добавеното време, дойде голяма драма. Де Хеа също изкупи вината си и спаси от упор удар на Гулфи Сигурдсон.

А в разбъркването след това Калвърт Люин стреля и след рикошет топката влезе във вратата - 2:1! Но не - намеси се ВАР и голът бе отменен.

Повторенията показаха Сигурдсон, лежащ пред Де Хеа в явна засада, който не играе с топката, но отмества краката си, за да мине тя към мрежата. Ситуацията е доста странн - исландецът влияе на играта по някакъв начин, но бе очевидно, че вратарят няма как да спаси този удар, защото е в другия ъгъл на вратата си.

Мениджърът на Евертън Карло Анчелоти полудя и след края, дошъл секунди по-късно, нахлу на терена и поиска сметка от арбитъра Греъм Кавана. Той пък му показа червен картон. Рядък изблик на нерви от опитния Анчелоти.

По същото време Уулвърхемптън стигна до безценно 3:2 на терена на Тотнъм, след като два пъти изоставаше. Раул Хименес вкара брилянтен победен гол за успеха, с който "вълците" вече са с равен актив с този на Юнайтед. Изобщо - битката за местата в Шампионската лига става свирепа.

След първия Ливърпул (79 т.) и втория Манчестър Сити (57), имаме следната картинка:

3. Лестър 50 т.

4. Челси 45 т.

5. Юнайтед 42 т. (+12 голова разлика)

6. Уулвърхемптън 42 т. (+7)

7. Тотнъм 40 т.

8. Шефийлд Юнайтед 40 т.

Всеки от тези 6 отбора може да се намести в двете, или може би дори три позиции, ако наказанието на Сити от УЕФА бъде потвърдено, даващи право на участие в Шампионската лига.

Дори следващите Бърнли (38), Арсенал и Евертън (по 37) могат да имат амбиции.

До края на сезона има 10 кръга, като от споменатите тимове Арсенал и Шефийлд Юнайтед са с мач по-малко.