Манчестър Юнайтед спечели трети пореден двубой в Премиър лийг, след като разби Челси на "Олд Трафорд" с 4:1. Двата отбора изиграха зрелищен мач на страхотна скорост, а лондончани със сигурност могат да са доволни, че се връщат в столицата само с четири получени попадения във вратата си. Освен това победата гарантира на домакините място в Топ 4 и съответно Шампионската лига през есента, тъй като кръг преди края разликата между Юнайтед и Ливърпул вече е 6 точки.

Франк Лампард излезе със стартов състав, чиято средна възраст бе 23 години и 238 дни, което е абсолютен рекорд за клуба. Досега в историята си "сините" не бяха залагали на толкова млада единадесеторка в шампионата.

Челси се нареди до Мидълзбро и Астън Вила като единствените отбори, стартирали с поне 9 играчи под 24-годишна възраст в един мач, но това бе единственият повод за гордост за гостите.

Каземиро се разписа след центриране на Ериксен още в шестата минута, а Антони Марсиал вкара втори гол в продължението на първото полувреме.

Двадесетина минути преди края Бруно Фернандес сам си спечели дузпа, която реализира а малко след третия гол Маркъс Рашфорд, който влезе като смяна, реализира и четвърто попадение. Рашфорд става първият играч на клуба от сезон 2012/2013 насам, стигнал до 30 гола във всички турнири в рамките на една кампания.

Жоао Феликс отсрами донякъде Челси с почетен гол в 89-ата минута на мача. Манчестър създаде дузина положения, а и пред двете врати имаше доста пропуски и ударени греди.

Лошата новина за Ерик тен Хаг обаче е контузията на Антони, който бе изнесен на носилка и тепърва ще става ясно какво е състоянието му и колко време ще отсъства от игра. Сега Юнайтед ще се концентрира върху последната си задача през сезона - да попречи на градския съперник Сити в мисията му за требъл.

Двата отбора ще играят финал за Купата на Англия на 3 юни на "Уембли".

Домакините имат 72 точки, докато Челси е на едва дванадесето място с 43.