Манчестър Юнайтед загуби първи точки във Висшата лига за новия сезон, след като изненадващо не успя да победи Саутхемптън навън - 1:1.

Домакините са сочени за един от отборите в най-трудно положение в първите дни от шампионата, загубили водещия си голмайстор Дани Ингс и лидера на отбраната Яник Вестегоорд, а на старта бяха победени с лекота от Евертън (1:3).

Юнайтед влиза в първенството с амбиции за титла и след ракетното начало с 5:1 над Лийдс, се очакваше да няма проблеми на Южния бряг. Но такива имаше, особено след автогола на Фред, който отклони в собствената врата удар на Че Адамс в 30-ата минута.

Младокът Мейсън Гринууд изравни в 55-ата, но до края натискът на гостите не донесе някакви стопроцентови положения. Напротив - най-чистото бе за Саутхемптън, а Адам Армстронг изпусна от десетина метра сам срещу Давид де Хеа. Испанецът майсторски спаси удара му.

От трибуните гледаше сър Алекс Фъргюсън, очевидно в добро настроение до последните минути, когато и неговата усмивка изчезна.

Това са две загубени точки за Юнайтед, макар и толкова рано в сезона.

Едното много скъпо лятно попълнение Джейдън Санчо влезе като резерва, а другото - Рафаел Варан, отново остана на скамейката.

По същото време на Север, в Уулвърхемптън, посрещнаха бившия мениджър на Уулвс Нуно Еспирито Санто, който вече води Тотнъм. Трибуните аплодираха португалеца, но неговият отбор измъкна точките с 1:0, точно както го направи и преди седмица срещу Манчестър Сити на старта на сезона.

Деле Али реализира ранна дузпа, а после "шпорите" показаха най-доброто от наръчниците на Нуно - отбрана, контраатаки, отлично контролиране на нещата от позиция да водиш в резултата.

Хари Кейн се появи като резерва в 72-рата минута за първи път през сезона за Тотнъм, насред слуховете за негов трансфер в Сити.

Тази тема остава отворена още седмица до края на прозореца за сделки.

Фактите са, че Тотнъм е 2 от 2 победи на старта, с пълен актив, без допуснат гол (2-0 голова разлика). Уулвс има проблем след две поражения с този резултат, без още да е отбелязал гол.