Манчестър Юнайтед записа първа победа за сезона - 3:0 като гост на терена на втородивизионния Лутън в Купата на лигата. Преди дни стартът бе неуспешен с 1:3 у дома от Кристъл Палас в първия шампионатен мач от Висшата лига.

Мачът не бе лек за гранда, който поведе в последните секунди на първото полувреме с гол от дузпа на Хуан Мата.

След почивката изглеждаше сякаш Юнайтед владее положението, но в последните десет минути бе поставен под напрежение и оцеля.

Дийн Хендерсън, върнат след страхотен сезон под наем в Шефийлд Юнайтед, спаси се една ръка удар отблизо на нападателя на домакините Том Локиър, а при последвалия корнер Ерик Баи изби топката от голлинията.

В края - 88-а минута и добавеното време, резервите Маркъс Рашфорд и Мейсън Гринууд вкараха голове, които направиха разликата далеч по-убедителна.

В следващия кръг Юнайтед ще играе с победителя от двойката Брайтън (Висша лига) - Престън (Чемпиъншип).

Въпреки новината за положителния тест за коронавирус на мениджъра си Дейвид Мойс, Уест Хем разгроми с 5:1 Хъл Сити в друг мач от турнира.

Брентфорд от Чемпиъншип би с дузпи елитния Уест Бромич след 2:2 в редовното време като гост.

Уелският Нюпорт (Лига 2, четвърто ниво) поднесе изненадата на вечерта, след като удари с 3:1 Уотфорд, който изпадна от Висшата лига преди два месеца.

Мачът на Тотнъм срещу Лейтън Ориент бе отложен, след като домакините от четвърта дивизия декларираха куп случаи на Covid-19 в деня на двубоя.

Датата на срещата така или иначе предизвика страшно много полемики, тъй като само 48 часа по-късно в четвъртък, Тотнъм гостува в Тетово на Шкендия в Лига Европа.