Черно море допусна първи гол през сезона и също така загуби първи точки в родния футболен елит. Това стана факт благодарение на юношата на ЦСКА Асен Дончев, който отбеляза победното попадение за 1:0 срещу "моряците" на "Българска армия" днес.

Столичани определено бяха далеч по-настоятелни пред вратата на противника, като през първото полувреме редица играчи на Саша Илич имаха добри шансове, но не съумяваха да отбележат. Сръбският треньор на домакините заложи на юношите Християн Петров и Йоан Бауренски в стартовия състав, а Дончев, който също е продукт на ДЮШ на клуба, влезе като резерв след почивката и донесе трите точки на своя тим.

Сектор "Г" отново остана почти празен, като по този начин ултрасите на столичния тим продължиха да изразяват бойкота си спрямо клубното ръководство и действията му.

Черно море трябваше да чака повече от час за първия си точен изстрел в мача - той стана факт в 65-ата минута, когато Густаво Бусато улови удар на Живко Атанасов.

Малко повече от десетина минути след това, в 78-ата, резервата Дончев завърши с голов изстрел корнер, който сам бе спечелил.

Toва е първа загуба за варненци, които бяха с пълен актив от две победи в два мача преди днес. ЦСКА пък изпревари гостуващия тим в класирането и вече е втори със 7 точки, колкото има и лидера Лудогорец.