Ботев (Пловдив) остави зад гърба си загубата от Крумовград в първия пролетен кръг и надигна глава с победа срещу Етър. "Канарчетата" надвиха гостите от Велико Търново с 2:0, като по този начин продължиха успешната си серия срещу този съперник, простираща се във вече седем последователни шампионатни двубоя - четири успеха и три равенства.

"Жълто-черните" отбелязаха и двата си гола след почивката, но през целия мач бяха по-настоятелни от съперника и заслужиха победата си, а двата гола бяха дело на юноши на клуба.

В самото начало на мача феновете на пловдивчани се сбиха помежду си на трибуните, а на терена любимците им търсеха първи гол в двубоя, но без успех.

Фаустас Степонавичус нацели гредата след двадесетина минути игра, а след това домакините трябваше да чакат доста, за да поведат в резултата.

Атанас Чернев вкара за 1:0 в 71-ата минута. Тогава той реагира най-бързо между трима защитници на "виолетовите" и от няколко метра реализира с глава.

Четири минути преди края на редовното време всичко приключи, след като Димитър Папазов бе точено с диагонален шут по земя от границата на наказателното поле - 2:0.