Юношеският национален отбор на България до 17 г. победи с 2:1 Андора и спечели своята квалификационна група 13 по пътя към Евро 2024.

Момчетата на селекционера Тодор Симов събраха 7 точки от три мача, а още след двубоя с Унгария си гарантираха участие във втория Елитен кръг на квалификациите на европейското.

Тази втора фаза от пресявките е през март догодина.

Днес капитанът Михаил Полендаков откри резултата за България в 16-ата минута от дузпа, а Денис Гиведжов вкара за 2:0 за България в 31-ата.

Тимът на Андора върна едно попадение в добавеното време на първата част чрез Дани де Лима.

В другата среща от групата домакините на турнира Унгария победиха с 3:1 Босна и Херцеговина, и също продължават към Елитния кръг с 6 точки.

Босненците остават с 4 и ще чакат развоя на другите групи, надявайки се да станат един от петте най-добри трети отбора с промоция.