Юношите на България до 17 години завършиха участието си на Евро 2022 с равенство срещу Полша. Крайното 1:1 беше оформено след два гола през второто полувреме, като Оливер Славински откри резултата в 47-ата минута, а Стефан Трайков изравни в 83-ата.

Това е първа точка на България U17 на турнира, но също така и първа за Полша. В другата среща от група В Нидерландия победи Франция с 3:1 и завърши на върха в класирането с 9 точки. Петлите са 2-и с 6, а Полша и България са с по 1.

Нашите момчета се опитаха да спечелят първа победа на Евро U17, след като преди 7 години тимът ни при предишното участие пак завърши с едно равенство. И момчетата на треньора Йордан Петков трябва да съжаляват, че не спечелиха, защото особено в последните 30 минути доминираха.

Първото полувреме не предложи кой знае колко възможности и за двата отбора. В началото поляците владееха повече топката, но ситуации пред българската врата нямаше. След 30-ата минута българският отбор опита няколко слизания към вратата на Якуб Муравски и Борислав Маринов пропусна да нанесе по-сериозен удар и да затрудни полския страж.

Две минути след началото на второто полувреме Полша откри резултата чрез капитана си Оливер Славински. Каспер Терлецки проби от дясно и центрира полувисока топка. Трима български защитници един след друг се разминаха с топката и Славински наказа вратаря Божев.

В 57-ата минута и българският отбор можеше да вкара, но вратарят Муравски спаси удара на Антоан Стоянов.

В 76-ата минута България получи нова възможност за гол след изпълнение на фаул от Борислав Маринов. Той центрира на задна греда, а Асен Митков закъсня да сложи крак и да изравни. В ответната атака поляците можеха да стигнат до нов гол, но българският вратар Алекс Божев спаси тежък далечен удар на капитана на поляците Славински.

В 83-ата минута България изравни. Резервата Стефан Трайков успя да овладее топката в наказателното поле след нахлуване на Хаджъ. Бургазлията се освободи и с техничен удар прати топката до гредата - 1:1.

След гола българският отбор вдигна темпото и натисна доста здраво, за да търси победа. Три пъти Неджиб Хаджъ стреля, но все неточно. Два пробива на Стефан Трайков пък бяха спрени с фаулове, които обаче не бяха оползотворени.

състав на България: Алекс Божев, Симеон Василев (46 - Росен Божинов), Росен Маринов, Слави Чакъров, Захари Атанасов (46 - Неджиб Хаджъ), Асен Митков, Мартин Георгиев, Антоан Стоянов, Александър Александров (68 - Стефан Трайков), Борислав Маринов, Петър Кирев (83 - Александър Петров)

жълти картони: Якуб Станишевски, Каспер Шмуглевски (Полша), Асен Митков, Слави Чакъров (България)