Ювентус сензационно загуби точки в Южна Италия, завършвайки наравно 1:1 с новака Лече.

До този момент домакините нямаха точка у дома, бяха в серия от 6 поредни поражения на собствения си стадион в Серия "А", но днес дойде нейният край, при това срещи най-силния тим в страната.

Именно 1:1 бе и резултатът при последната среща между двата тима - през май 2012-а. В края на озни месец Ювентус грабна първата от осем поредни титли, а Лече изпадна от елита, за да се завърне през този сезон.

Днешният двубой очаквано премина изцяло под контрола на Ювентус, в чиято група липсваше името на Кристиано Роналдо.

Грандът от Торино обаче пропусна ужасно много положения, а две дузпи в рамките на 6 минути оформи крайния резултат.

В началото на втората част бранител на домакините скочи опасно в краката на Пянич на границата на наказателното поле, а съдията реши да отсъди нарушение.

То се оказа в наказателното поле, което означаваше дузпа, макар да предивзика доста спорове, защото бранителят на Лече игра и с топката.

Зад топката застана намиращия се в отлична форма Пауло Дибала, който откри.

Шест минути по-късно обаче последва центриране в наказателното поле на Ювентус, а топката срещна ръката на Матиа Де Лихт, което означаваше дузпа за Лече.

Марко Манкозу се нагърби с изпълнението и бе точен за 1:1.

През останалата част на мача, уникални пропуски направиха Гонсало Игуаин, Пауло Дибала и Федерико Бернандески.

През първата част ВАР дори отмени гол на Игуаин.

Така Ювентус е с 23 точки на първото място, което може да сдаде след няколко часа, ако вторият Интер успее да победи Парма.