Ювентус направи първа грешна стъпка в тазгодишната Серия "А", след като завърши наравно 0:0 с Фиорентина като гост в третия кръг.

Кристиано Роналдо и компания така и не успяха да преодолеят съперника и дори в голяма част от мача отстъпваха.

Не помогна и това, че Маурицио Сари трябваше да прави три принудителни смени след травми на Дъглас Коста, Миралем Пянич и Данило. Изглежда, че гостите повече мислиха за предстоящото гостуване на Атлетико (Мадрид) в Шампионска лига.

Фиорентина трябва да съжалява, че не взе първа победа през сезона, защото направи няколко значими пропуска.

Един от тях бе в 15-ата минута, когато вратарят Шчесни прати топката в тялото на Киеза и тя почти се озова във вратата.

Малко след това вратарят се реваншира със спасяване срещу ветерана Франк Рибери. Французинът пропусна още веднъж след това.

Гостите отправяха твърде безопасни удари, като най-атрактивният момент бе ножица на Роналдо в края, която не се получи.

Фиорентина спечели първата си точка в шампионата, а Юве е със седем поне временно на първата позиция.